fpl
30 بهمن 1401 - 14:54

سازه‌های آبخیزداری اصفهان ۳ میلیون مترمکعب آبگیری کردند

اصفهان- سرپرست معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب روان‌آب در پی بارش‌های اخیر در سازه‌های آبخیزداری استان استحصال شد.

حسین یاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر در اکثر مناطق استان به‌صورت برف بوده است، اظهار داشت: میزان آبی که در سازه‌های آبخیزداری نیمه شرق و جنوب استان در پی بارندگی‌های هفته گذشته جمع شده سه میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب بوده است.

وی ادامه داد: ۴۰۰ هزار مترمکعب روان‌آب در سدهای بتونی یک و ۲ حوضه بازیاب شهرستان خور و بیابانک و یکصد هزار مترمکعب در بند کنترل سیلاب جندق این شهرستان کنترل شد.

سرپرست معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه بندهای خاکی روستای حاج الوان و بندهای کنترل سیلاب حوضه چم آسمان و حاج الوان شهرستان لنجان به میزان ۳۵۰ هزار مترمکعب آبگیری شده، افزود: همچنین پخش سیلاب مُغار شهرستان اردستان نیز ۲۵۰ هزار مترمکعب آبگیری کرده است.‌

یاری با اشاره به اینکه در بند خاکی روستای لامرغ کُهروییه ۴۰۰ هزار مترمکعب روانآب کنترل شد، اظهار داشت: بند خاکی تنگ چاییده ۴۰۰ هزار مترمکعب و تغذیه مصنوعی باغ‌سرخ ۷۰۰ هزار مترمکعب آبگیری شدند.

سازه‌های آبخیزداری اصفهان ۳ میلیون مترمکعب آبگیری کردند

وی با اشاره به سیلابی شدن رودخانه شور دهاقان و هدایت آن به سمت رودخانه زاینده‌رود، خاطرنشان کرد: بند تغذیه مصنوعی مبارکه و سازه‌های کنترل سیلاب شور در مجموع ۵۰۰ هزار مترمکعب سیلاب کنترل کردند که در حال حاضر نیز این سیلاب از سازه‌های آبگیری شده به مرور در حال جریان به سمت رودخانه زاینده رود است.

سرپرست معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان افزود: در پی بارش‌های اخیر هیچ آسیبی به سازه‌های آبخیزداری وارد نشده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1044540